Archief van September, 2009

Print dit artikel

Sep 22 2009

Franse Wortelen

Geplaatst Culinette onder Groenten

Franse wortelen

Heb ik weer. Zeg ik tegen iemand: “Zoek maar op Culinette. Daar staan heerlijke Franse wortelen.”
Staan die wortelen helemaal nergens. Heb ik ze nog niet met de wereld gedeeld. Hier komen ze:
Dikke wortelen (winterwortelen, dikke bospenen) in dunne plakken snijden. Smoren in olijfolie en gelijk wat ongepelde tenen knoflook erbij. En smoren is smoren en niet bakken. Zachtjes aan dus. Steeds even omroeren. Na een minuutje of 20/30 even prikken of ze al gaar worden. Winterwortelen duren iets langer dan dikke bospenen.
Als ze gaar zijn dan wat zwarte olijven erbij. Heel, half of in plakjes. Mag je helemaal zelf weten.
Goed doorwarmen en klaar zijn de Franse wortelen. Wij eten ze met gebakken aardappelen en een groene salade als we een aanval van vegetarisch hebben. Of met gebakken vis. Alles lekker gebakken in de olijfolie.
Is heel gezond.

6 reacties

Print dit artikel

Sep 14 2009

Food 4 You in Wageningen

Geplaatst Culinette onder Algemeen

Food4You in Wageningen

Ieder Foodevenement is welkom. Maar het leuke van Food 4 You is de combinatie “gezond en lekker” en de link van wetenschap naar voedsel en levensstijl. Demonstraties, workshops, theater, muziek, lezingen, film, literatuur en beeldende kunst en dat alles rondom gezond leven.
Vanaf woensdag 7 oktober is er een vijfdaags programma waar iedereen wel iets van zijn gading tussen kan vinden.
Een aantal zaken zijn uitsluitend op uitnodiging maar voor het publiek blijft er genoeg over om uit te kiezen. Op zaterdag 10 oktober kun je volgens mij wel een hele dag zoet zijn en zelfs aan de kinderen is gedacht.
Goed kijken op de website wat er allemaal te doen is. Zet 7 t/m 10 oktober maar snel in je agenda.

4 reacties